BYK znak zodiaku

znak zodiaku byk
znak zodiaku byk

Charakterystyka: Byk – znak zodiaku

Zarówno Panie jak i Panowie, przedstawiciele tego znaku charakteryzują się dość znaczącym przywiązaniem do rzeczy materialnych. Niezawodność i stabilność finansowa są dla Byka bardzo ważne. Osoby spod tego znaku nie robią nic na próżno. W relacjach osobistych Byk jest zazdrosny, ponieważ we wszystkich swoich działaniach realizuje własne interesy i preferencje i jest ich panem. Byk jest osobą praktyczną. Są także ludźmi materialistycznymi. Chcą być zabezpieczeni finansowo i mieć bezpieczną przystań w swoim środowisku domowym. Należy również zaznaczyć, że osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są bardzo spokojne i nie lubią wahań nastroju. Pamiętaj też, że nawet jeśli Byk nie ufa innym zbytnio, nadal będą się otwierać, gdy lepiej się poznają. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są bardzo racjonalne. Byk również nie lubi zmian i unika konfliktów. Warto też dodać, że Byk także kocha tradycję i rutynę.

Byk znak zodiaku:

Daty: 20 kwietnia — 22 maja

znak zodiaku byk

Umiejętności społeczne: Byk – znaku zodiaku

Byki wymagają silnej, pewnej siebie rodziny, która zapewni im poczucie bezpieczeństwa. Warto również wspomnieć, że osoby tego znaku zodiaku są bardzo rodzinne i wolą opiekować się całą rodziną, dlatego dbają o to, aby bez powodu otrzymywać prezenty nawet do tych osób. Przyjazny Byk nie lubi spędzać czasu z ludźmi, którzy nie ćwiczą wystarczająco dużo. Z jednej strony wolą przyjaźnić się z ludźmi, którzy mają podobne cechy i zainteresowania. Dzięki temu Byk może rozwijać hobby z ludźmi o podobnych pasjach. Byk lubi także ludzi schludnych i zorganizowanych. Warto również zauważyć, że Byk uwielbia rozmawiać z sąsiadami i nawiązywać dobre relacje. Ci ludzie również służą dobrą radą i zawsze chętnie pomogą.

Żywioł: Ziemia
Planeta rządząca: Wenus (oraz dodatkowo Merkury, Księżyc i Saturn)
Dzień: piątek
Kolor: zielony, różowy
Znaki zgodne: Koziorożec, Ryby i Byk
Znaki niezgodne: 
znak zodiaku byk

Kobieta – spod znaku Byka


Byk ma jasność co do tego, czego chce w życiu i może to osiągnąć, niestrudzenie dążąc do swoich celów. Uwielbia być podziwiana przez mężczyzn i nie przeszkadza jej to, ponieważ jej urok i wyjątkowy seksapil działają na nią jak magnes. Wie, jak je zaakcentować odpowiednimi ubraniami, fryzurami i dodatkami. Krótko mówiąc, ma wyczucie stylu.


Kobiety Byk potrzebują stabilności, ale potrafią też być nieprzewidywalne, dlatego zawsze powinny dostawać to, czego chcą. Najpierw musisz zdecydować, czy protestować, czy okazać zrozumienie. Jest bardzo rygorystyczna w wyborze partnera życiowego i powinna zapewnić jej stabilność psychiczną i fizyczną. Pani Byk nie lubiła zdrady i często kochała siebie. Miłość i seks są dla niej ważne, ale nie najważniejsze. Przede wszystkim pragnie znaleźć mężczyznę, z którym będzie mogła stworzyć wspólny wygodny dom. Będzie troskliwą mamą i dobrą gospodynią domową.

Zwierzęta: wół, delfin

Owoce: jabłko, gruszka, porzeczka, winogrona, śliwka

Kwiaty: róża, mak, fiołek, stokrotka


Pomyślne dni: 
Niepomyślne dni: 

Mężczyzna : spod znaku Byka

Byczek woli spokojne życie, ale nie lubi niespodzianek. Również ze strony partnera, który powinien być wobec niego lojalny. Idealnie powinna być zadbaną kobietą i jednocześnie doskonałą gospodynią. I oszczędny, bo Byk uwielbia otaczać się pięknymi rzeczami i wydaje na nie pieniądze, ale woli wydawać jak najmniej. Nie, nie jest biedny, po prostu kontroluje swoje wydatki.
Byk kocha kobiety i seks. Jednak w obawie przed komplikacjami starają się ustatkować i zostać lojalnymi mężami. Liczy się lojalność wobec partnera. Byk nie chce ryzykować utraty stabilności, na którą tak ciężko pracował. Im się to nie opłaca. Tak czy inaczej, potrafi docenić wysiłki swojej partnerki i jej troskę o rodzinę. Dba także o swoich bliskich.

znak zodiaku byk
Mocne strony: Żarliwość, determinacja, pracowitość, cierpliwość, logiczność, zmysłowość.

Słabe strony: Upór, przesądność, krnąbrność, żarłoczność, samozadowolenie, zazdrość.
znak zodiaku byk

Dziecko : spod znaku Byka

Udaje, że jest trochę głupi i czeka, aż starszy brat, mama lub ojciec coś dla niego zrobi. Jeśli rodzic chce go do czegoś zmusić, musi uzbroić się w cierpliwość i chronić się przed jego śliczną buzią. Aby go zostawić w spokoju, obiecała wszystko, przytuliła, pocałowała w policzek i nadal zajmowała się swoimi sprawami. Uwielbia też odpoczywać. Taki tryb życia w połączeniu z zamiłowaniem do słodyczy nie jest zbyt zdrowy ani dla dzieci, ani dla dorosłych. Tym bardziej, że Byki nie są urodzonymi sportowcami.

A co jeśli najważniejszy jest dla niego pełny żołądek i długie godziny w łóżku? W szkole ten mały byczek woli siedzieć przy komputerze lub oglądać film w telewizji, niż tańczyć na placu zabaw lub w ogrodzie. Kiedy trochę podrosną, nie będą już mogły mieć dobrych ocen, ale nie ma potrzeby zmuszać ich do nauki. I nie chodzi tu o chęć uczenia się nowych rzeczy. Marzy tylko o znalezieniu pracy z dużymi możliwościami. Głównie finansowe. I tylko dobra szkoła i studia na prestiżowej uczelni pozwolą mu to osiągnąć. Idealnym rozwiązaniem byłaby dla niego praca na wyższym stanowisku urzędnika państwowego lub praca w banku..

Szczęśliwe kamienie dla Byka: malachit, cytryn, kwarc różowy, awenturyn, agat

Szczęśliwe rośliny: cyprys, figowiec, jesion, mięta

Praca Byka:

Byk jest bardzo pracowitą osobą. Nie ma wielkich ambicji i na każdym stanowisku daje z siebie 100%. Byk dba o dobro swojej rodziny, dlatego ważne jest, aby mieć przy sobie coś, czym będzie mógł bezpiecznie służyć do wspierania całej rodziny.
Należy także pamiętać, że Byk jest osobą pracowitą i mającą na celu także dobro firmy, dlatego chce wykonać projekt jak najlepiej dla swojego pracodawcy. Byki wykazują także zdolności artystyczne, dzięki czemu mogą sprawdzić się w różnorodnych zadaniach twórczych.

znak zodiaku byk
Znane osoby spod znaku zodiaku Byka: 
George Clooney, 
Rami Malek, 
Adele i Gigi Hadid, 
Wiliam Szekspir, Salvador Dali,    
Jan Paweł II,  
Mark Zuckerberg, 
Zygmunt Freud, 
Audrey Hepburn,
Elżbieta II, 
Al Pacino,   
David Beckham, 
Rami Malek, 
Adele i Gigi Hadid, 
Scroll to Top