PANNA znak zodiaku

znak zodiaku panna
znak zodiaku panna

Charakterystyka: Panna – znak zodiaku

Panny to osoby praktyczne, rozważne, dobrze zorganizowane. Cechuje je cierpliwość, wnikliwość i nastawienie na rozwój, lubią praktyczne podejście do życia. Ogólnie rzecz biorąc, Panny kierują się dobrym sercem i starają się działać z wrodzoną łaską i życzliwością wobec innych. Panna nie waha się stawiać granic, jest szczera i może powiedzieć, co myśli. W kontaktach społecznych jest wycofana, nieśmiała i małomówna.

Metodyczność i krytyka Panny wynika z jej perfekcjonizmu. Ten znak zodiaku stawia przed tobą wysokie wyzwania zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Panna zwraca uwagę na szczegóły. Doskonale zdaje sobie sprawę z rzeczywistości, zwłaszcza jej małych aspektów, które inni mogą przeoczyć lub uznać za nieistotne. Panna, znak żywiołu ziemi, jest bardzo pracowita i zorientowana na działanie. Porządek jest również bardzo ważny dla Panny.

Panna znak zodiaku:

Daty: 24 sierpnia—22 września

znak zodiaku panna

Umiejętności społeczne: Panna – znaku zodiaku

W sprawach życiowych, Panna przywiązuje dużą wagę do dobrej relacji z bliskimi. Chce, żeby jej rodzina miała dobre życie i nie musiała się martwić o sprawy finansowe. Panny bardzo lubią układać swój dzienny i rodzinny harmonogram, aby uniknąć niespodzianek. Panny są bardzo ostrożne przy wyborze przyjaciół i zajmuje dużo czasu, zanim będą mogły w pełni zaangażować się w związek i nazwać kogoś swoim partnerem.

znak zodiaku panna
Żywioł: ziemia
Planeta rządząca: Merkury (oraz Słońce i Wenus)
Dzień: środa
Kolor: granatowy, fioletowy, zielony, ciemno-brązowy
Najlepsi partnerzy: Skorpion, Byk, Koziorożec, Ryby
Słabi partnerzy: Bliźnięta, Strzelec, Wodnik
znak zodiaku panna

Kobieta – spod znaku Panny


Kobiety spod znaku Panny są trochę zbyt wrażliwe i czasami mogą być kapryśne. Ich nadmierna czujność powoduje brak spontaniczności. Wybierają przyjaciół na długi czas, ale gdy już kogoś wybiorą, staje się to przyjaźnią na całe życie. Lubią schludny wygląd, oraz dobrze utrzymane mieszkanie, które jest miłe i przytulne. Znalezienie idealnego partnera może być trudne, ponieważ ideały są rzadkie. Panna zawsze marzy o bajkowym księciu, więc poszukiwania zajmują dużo czasu. Jeśli się nie zakocha, nie zdecyduje się na ślub dla wygody. Uważa, że ​​nie musi. Przecież jest niezależna, kocha swoją pracę i zawsze daje sobie radę.

Zwierzęta: zwierzęta domowe, pies, kot

Owoce: orzechy, daktyle, morele

Kwiaty: jaskier, mniszek pospolity, gajowiec żółty, konwalie

Pomyślne dni: 
Niepomyślne dni: 

Mężczyzna : spod znaku Panny

Mają świetne maniery. Życzliwość jest w nich wrodzona, a nie obliczona. Przejawiają ją wobec każdego, nie tylko w stosunku tych, od których czegoś chcą. Zawsze ubierają się stosownie do okazji. Jako osoby dobrze zorganizowane nie znoszą bałaganu i boją się chaosu. Są dobrymi przyjaciółmi i zawsze można na nich liczyć. Ideałem dla niego jest kobieta… kobieca, czyli delikatna, wrażliwa i inteligentna. Niestety pan Panna nie ceni romantycznych gestów, dlatego nie można na nie liczyć. Jest za to przywiązany do miejsc i sytuacji, które zna, więc jest mało prawdopodobne, że będzie skakał z kwiatka na kwiatek. Razem ze swoją partnerką buduje dom porządku i spokoju. Jest perfekcjonistą i przywiązuje zbyt dużą wagę do szczegółów. Jest lojalny wobec firmy, która go zatrudnia i nienagannie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Nie rozpycha się łokciami, dlatego awanse często go omijają i trafiają do bardziej wpływowych osób.

znak zodiaku panna
Mocne strony: ambicja, odwaga, energia, życzliwość, przedsiębiorczość.

Słabe strony: egocentryzm, dominacja, impulsywność, niecierpliwość, grubiaństwo. 
znak zodiaku panna

Dziecko : spod znaku Panny

Radzi sobie dobrze w domu, ale niekoniecznie na zewnątrz. Typowa Panna to nieśmiałe dziecko, które trzyma się z daleka od rówieśników. Bardziej interesuje go nauka niż zabawa, po prostu lubi się uczyć. Wiedza przydaje się w życiu dorosłym, na studiach i w pracy. Wkrótce przestaje wierzyć w bajki, bo są one nierealne. Uczy się chodzić z taką samą wytrwałością, z jaką zdobywa wiedzę w dalszej części szkoły i w późniejszym życiu. Upada, wstaje i próbuje ponownie. Jest emocjonalnym dzieckiem, ale nie przesadza ze swoimi emocjami. Rodzice nie muszą go uczyć porządku, gdyż potrafi o niego zadbać.

Szczęśliwe kamienie dla Panny: sodalit, tygrysie oko, granat, hematyt, ametyst, rubin, karneol

Szczęśliwe rośliny: dąb, lilia tygrysia, pokrzywa, ostrokrzew, orzech włoski

Praca :

Ambicja i ciężka praca Panny otworzą przed nią wiele drzwi zawodowych. Jej „farmaceutyczne” podejście do zleconych zadań sprawia, że ​​idealnie nadaje się dla takich zawodów jak analitycy, inspektorzy, księgowi, dziennikarze, lekarze i naukowcy. Odniesie sukces także w biznesie i sztuce. Panna podejmie się każdego zadania, bez względu na to, jak trudne ono jest. Nadgodziny i nieobecności na urlopach nie stanowią problemu.

znak zodiaku panna
Znane osoby spod znaku zodiaku Panny: Matka Teresa z Kalkuty, Michael Jackson, Sophia Loren, Agatha Christie, Katarzyna Nosowska, Greta Garbo
Scroll to Top