RAK znak zodiaku

znak zodiaku rak
znak zodiaku rak

Charakterystyka: Rak – znak zodiaku

Rak jest najbardziej duchowym i współczującym znakiem zodiaku. Najważniejszy jest dla niego dom, dzieci, rodzina i troska o innych. Jego celem jest zrobić wszystko, aby dom był przytulny i wygodny. Raki bardzo dbają o swoje zdrowie, dlatego wybierają nie tylko smaczną ale i zdrową żywność. Lubią nie tylko gotować, ale także nakrywać do stołu. Bardzo ważne jest dla nich, aby przy stole prowadzić ciepłe i szczere rozmowy z całą rodziną. Kobiety są gospodyniami domowymi i nie mają motywacji do rozwijania swojej kariery. Jeśli wybiorą karierę, z pewnością będzie ona związana z dziećmi i domem. Rak jest osobą tajemniczą i wrażliwą. Ludzie tego znaku źle noszą presję i krytykę. Są obdarzone intuicją, która pozwala im zachować ostrożność w wyborze kariery, relacjach międzyludzkich i zarządzaniu finansami.

Nie spodziewaj się, że Rak z dnia na dzień rzuci pracę, weźmie ślub na trzeciej randce lub wyda oszczędności życia podróżując po świecie. Raki podążają za planami i rzadko działają spontanicznie. Mają wiele zainteresowań i lubią rozmawiać na wiele tematów. Raki to bardzo wrażliwi i lojalni ludzie. Są dobrymi słuchaczami, bardzo dobrze czytają ludzkie emocje i bardzo cenią lojalność i lojalność. Raki przywiązują dużą wagę do dobrobytu materialnego dlatego pilnują by mieć pieniądze.

Rak znak zodiaku:

Daty: 22 czerwca — 22 lipca

znak zodiaku rak

Umiejętności społeczne: Rak – znaku zodiaku

Rak jest jednym z najlepszych przyjaciół na świecie, a wynika to z jego lojalności i oddania wobec bliskich. Tym, co sprawia, że Raki są dobrymi przyjaciółmi, jest ich wrodzona umiejętność słuchania i wysoki poziom empatii. Raki chętnie wysłuchują problemów swoich bliskich, zawsze starają się pomóc w każdy możliwy sposób, a ich przyjaźń często trwa przez całe życie. Rak ceni w życiu rodzinę i stara się utrzymać dobre relacje, nawet z odległymi krewnymi. Spędzanie czasu na spotkaniach rodzinnych to jedno z najpopularniejszych zajęć, jakie raki wybierają w czasie wolnym. Ponadto Rak stara się zachować bardzo silne poczucie bezpieczeństwa, co można osiągnąć jedynie w szczęśliwej i zżytej rodzinie.

Żywioł: ogień
Planeta rządząca: Księżyc (oraz dodatkowo Wenus i Merkury)

Kolor: niebieski, grafitowy, srebrzystoszary, jasnozielony, 
znak zodiaku rak

Kobieta – spod znaku Raka


Jest spokojną osobą, ale jej nastrój łatwo się zmienia. Zadowolenie z życia nagle zamienia się w ciemną rozpacz, często z błahych powodów. Nie znosi krytycznych wypowiedzi na swój temat i reaguje na nie irytacją. Woli być traktowana jak kobieta, a nie przedmiot, który może zdobyć partner. Jej ideały to Ryby, Waga i… Mężczyźni Rak. Romantyczna gospodyni domowa, która wychodzi za mąż tylko z miłości. Umie prowadzić dom, opiekuje się dziećmi i kocha swojego partnera. jest dobrze zorganizowana. Dzięki niej w domu wszystko idzie jak w zegarku, interesuje się problemami dzieci i potrafi uszczęśliwić męża. Często wyraża swoje uczucia poprzez gotowanie i ma talent do gotowania.

Idealny partner: Ryby
Dobre dopasowanie: Byk, Skorpion, Lew
Neutralne: Baran
Nie najlepsze dopasowanie: Waga, Strzelec
Słabe dopasowanie: Wodnik

Zwierzęta: pszczoła, kaczka, kot, żaba, świnia, królik, zając
Owoce: wszystkie owoce
Kwiaty: kwiaty białe, lilia, biała róża, nenufar

Mężczyzna : spod znaku Raka

Należy docenić emocjonalną i romantyczną naturę raka. Tym bardziej, że są także wspaniałymi kochankami, nie mającymi sobie równych w sztuce uwodzenia. Wiedzą, jak opiekować się kobietami, bardzo dobrze potrafią dostrzec i odpowiedzieć na ich potrzeby. Kiedy już znajdą kogoś, przy kim mogą zbudować bezpieczną przystań, stają się właścicielami domów, czasami nawet pod kontrolą swoich żon. Wystarczy zdobyć od niej odpowiednią ilość pochwał, aby podkreślić ich wyjątkowość. Pan Rak jest z reguły tradycjonalistą, dlatego więzy krwi, rodzina, intymność i dystans są dla niego najważniejsze. Jest ostrożny, więc pełne rozpoznanie swoich uczuć zajmuje mu trochę czasu. Pozostanie jednak lojalny wobec swojej partnerki, jeśli zdecyduje się na rozpoczęcie poważnego związku.

znak zodiaku rak
Mocne strony: Wyobraźnia, intuicja, nieustępliwość, uczuciowość, troskliwość, ostrożność

Słabe strony: Skąpstwo, drażliwość, depresyjność, zaborczość, zmienność, nadwrażliwość
znak zodiaku rak

Dziecko : spod znaku Raka

Nie jest zbyt niezależne. Po co miałoby uczyć się wiązania sznurowadeł, skoro dorosły potrafi to zrobić lepiej? Przyczepia się do spódnicy mamy i woli trzymać w nocy zapaloną lampkę przy łóżku. Nieśmiałe w grupie rówieśników, boi się wyśmiewania i woli bawić się sam. Woli zostać w domu niż biegać po podwórku z innymi dziećmi. Jako uczeń lubi się uczyć, bo ma dobrą pamięć i zamiłowanie do książek. Jest mądre i zawsze odrabia lekcje, ale ma wrodzoną nieśmiałość, nie błyszczy na lekcjach, boi się podejść i zapytać o odpowiedź. Trzeba być wobec niego cierpliwym i powinien mieć poczucie, że zawsze je wspierasz. A głównym zadaniem jest zwiększenie jego pewności siebie.

Szczęśliwe kamienie dla Raka: jaspis, koral, karneol, biały chalcedon,granat, hematyt, ametyst, rubin, karneol

Szczęśliwe rośliny: wszystkie drzewa

Praca Raka:

Rak jest urodzonym materialistą, dlatego pieniądze są dla niego bardzo ważne. To nie znaczy, że zrobi wszystko, żeby je zdobyć. Raczej nie szuka sławy i kariery, ale ważniejsza jest dla niego atmosfera i relacje w pracy. Naturalna empatia predysponuje go do zawodów, które pozwalają mu poświęcać się dla innych: lekarze, psycholodzy, pedagodzy, terapeuci, pracownicy socjalni. Rak jest świetnym pracownikiem, wysoko cenionym zarówno przez przełożonych, jak i zespół. Potrafi zastosować swoją wrażliwość, intuicję i obserwację w pracy twórczej.

znak zodiaku rak
Znane osoby spod znaku zodiaku Raka: Magda Gessler, księżna Diana, Frida Khalo, Peter Paul Rubens, Antoine de Saint-Exupéry, Ernest Hemingway, Tom Cruise, Juliusz Cezar
Scroll to Top