SKORPION znak zodiaku

znak zodiaku skorpion
znak zodiaku skorpion

Charakterystyka: Skorpion – znak zodiaku

Skorpion charakteryzuje się niezrównaną siłą emocjonalną i siłą woli. Skorpion ma moc powstać z popiołów ruin i zbudować od podstaw pałac o niespotykanym pięknie. To najseksowniejszy znak zodiaku o silnej energii seksualnej. Skorpion ma tyle energii, że jeśli nie zostanie wykorzystana, może się „nadmiernie zakwasić” i doprowadzić do chorób. Skorpiony mają bardzo silny związek z przeszłością i widzą swoje własne „przeszłe życia”. SCORPIUS są bardzo intuicyjne i zawsze wyczuwają niebezpieczeństwo.

Skorpiony to urodzeni przywódcy i niestrudzeni indywidualiści. Skorpion ceni niezależność, jest nieufny i podejrzliwy, potrzebuje czasu, aby otworzyć drzwi do własnego świata. Jest w nim wiele sprzeczności. Z jednej strony potrafi być empatyczny i współczujący, ale w ułamku sekundy może zmienić się w złośliwego cynika. Jego szczerość jest oburzająca i przysparza mu wielu wrogów, ale bycie w zgodzie z samym sobą jest dla niego o wiele ważniejsze. Długo chowa urazę. Żyje z podniesioną głową i pewnością siebie i ma urok, który przyciąga ludzi pomimo swojej bezwzględności wobec nich. Lojalny, nigdy nie zapomina o swoich bliskich. Skorpiony to urodzeni przywódcy, którzy urzekają wdziękiem i kreatywnością. Potrafią odnieść sukces w niemal każdej dziedzinie życia.

Skorpion znak zodiaku:

Daty: 23 października — 21 listopada

znak zodiaku skorpion

Umiejętności społeczne: Skorpion – znaku zodiaku

Skorpion wymaga wiele zarówno od partnerów, znajomych, jak i dzieci. Bywają opryskliwi i oschli. Często są jednak również bardzo mili, opiekuńczy i wspierający. W domku skorpiona znajdziesz połączenie najnowszych trendów, luksusu i sztuki. Ale nie zdziw się, jeśli zobaczysz stary zegar wiszący na ścianie -to może przypominać ci bardziej dom dziadka niż młodej osoby.

Żywioł: woda
Planeta rządząca: Pluton (oraz dodatkowo Uran i Wenus)
Dzień: wtorek
Kolor: ciemnoczerwony, brązowy
Najlepsi partnerzy: Byk, Rak, Ryby
Słabi partnerzy: Wodnik, Lew, Bliźnięta
znak zodiaku skorpion

Kobieta – spod znaku Skorpiona


Choć wydaje się, że nie ma żadnych uczuć romantycznych, potrafi okazywać mężczyznom namiętną miłość. Jednak głębokie uczucie do partnera wiąże się z dużą dozą zaborczości. Oczywiście, biorąc pod uwagę jej temperament, powinieneś być przygotowany na sceny zazdrości, jeśli ma powód. Jest osobą zorientowaną na cel, wie, czego chce i stara się natychmiastowo realizować swoje potrzeby. Odnosi sukces, bo jest dobrze zorganizowana i skupiona na swoich celach. Stale wspina się po szczeblach kariery, ale to nie powstrzymuje jej od bycia wspaniałą gospodynią domową, matką i partnerką. Warto dodać, że zazwyczaj jest lojalnym partnerem.

Zwierzęta: węże, wilk, hiena, koty, prusaki, skorupiaki, labradory

Owoce: cytrusy

Kwiaty: ciemnoczerwona pelargonia, rododendron, 

Pomyślne dni: 
Niepomyślne dni:

Mężczyzna : spod znaku Skorpiona

W związkach miłosnych może być samolubny i zazdrosny. Liczy się tylko jego własne zdanie, a od partnera oczekuje uległości i przytakiwania. Pewne jest to, że kocha seks. Pan Skorpion jest mężczyzną pełnym pasji i życie erotyczne jest dla niego bardzo ważne. Na szczęście on panuje nad sytuacją i kobiety mogą spodziewać się satysfakcji po tej stronie związku. Skorpion to skomplikowany mężczyzna. W życiu codziennym jest zorientowany na cel, doskonale pokonuje problemy i napotyka nowe sytuacje. Jest wulkanem energii, który świetnie sprawdza się w pracy. Jest wspaniałym przyjacielem, a najbliżsi zawsze liczą na jego pomoc.

znak zodiaku skorpion
Mocne strony: Szczerość, prawdomówność, lojalność, magnetyzm, charyzma, natchnienie, czułość, zdyscyplinowanie.

Słabe strony: Perfekcjonizm, nieufność, złośliwość, bezwzględność, mściwość, okrucieństwo, nieprzejednanie.
znak zodiaku skorpion

Dziecko : spod znaku Skorpiona

Niepohamowana wielkość i nieograniczona wyobraźnia Skorpiona, napędzana ciekawością świata, nadal rosną w późniejszych latach. W szkołach i przedszkolach małe skorpiony są wszędzie – nauczyciele zawsze mają ze skorpionami problemy. Dziecko Skorpion uważa jednak, że nie powinno słuchać dorosłych, lecz zdobyć ich zaufanie i szacunek oraz zyskać autorytet. Rodzicom uda się zdobyć jego ucho konsekwencją, a nie zakazami i nakazami. Jego bliscy muszą się mu podporządkować, w przeciwnym razie wda się w kłótnię, słowną lub dosłowną. Nie oznacza to jednak, że nie jest lubiany i że nie potrafi nawiązać przyjaźni. Wręcz przeciwnie, jeśli chce, wzbudza wśród ludzi sympatię, a jeśli ktoś zdobędzie jego zaufanie, będzie to przyjaźń na całe życie.

Szczęśliwe kamienie dla Skorpiona: ametyst, agat, granat, hematyt, ametyst, rubin, karneol

Szczęśliwe rośliny: krzewy, drzewa iglaste i kolczaste, głóg, tarnina

Praca Skorpiona:

Charyzma otwiera przed Skorpionem wiele drzwi i pozwala realizować najśmielsze pomysły. Jest urodzonym typem przywódcy, który potrafi poprowadzić swój zespół na barykadę. W odpowiednich warunkach mógłby być dobrym pracownikiem. Potrzebuje jednak wolnej ręki, poczucia, że ​​to, co robi, ma sens przede wszystkim w sensie materialnym. Skorpion ma wielki talent do zarabiania pieniędzy.

znak zodiaku skorpion
Znane osoby spod znaku zodiaku Skorpiona: Fiodor Dostojewski, Pablo Ruiz Picasso, Maria Skłodowska-Curie, Hilary Clinton, Bill Gates, Gordon Ramsay, Demi Moore, Julia Roberts, Edyta Górniak, Kayah, Muniek Staszczyk, Leonardo DiCaprio, Ryan Gosling, Emma Stone, Anne Hathaway.
Scroll to Top