WODNIK znak zodiaku

znak zodiaku wodnik
znak zodiaku wodniku
znak zodiaku wodnik

Charakterystyka: Wodnik – znak zodiaku

Wodnik kroczy własną ścieżką, nienawidzi konwencji i jest do bólu szczery. Nic dziwnego, że epokę wyzwolonych hippisów nazwano Erą Wodnika. Ale Wodnik ma także drugą stronę. Ambicja to jego drugie imię obok perfekcjonizmu. Wodnik to typ inteligentny, którego wrodzona ciekawość i otwartość na świat pozwala mu osiągnąć więcej niż większość znaków zodiaku. Potrzebuje czasu, aby się otworzyć i tylko wtedy może być szczery, co może zostać odebrane jako niegrzeczne. Kiedy postanawia zainwestować czas i energię w związek, staje się oddanym i lojalnym przyjacielem.

Zachowuje jednocześnie pragnienie wolności i niezależności we wszystkich obszarach życia, także w sprawach zawodowych. Wodnik kocha wolność. Żadne ograniczenia nie są dozwolone. Osoby spod tego znaku lubią wszystko, co niezwykłe, oryginalne i niepowtarzalne. Szukają nowych i nietypowych sposobów na zarabianie pieniędzy i chcą wyróżnić się na tle innych chociaż jedną drobnostką. Jeśli wybiera się w podróż, to w egzotyczne miejsce w kilka osób. Wodnik ceni przyjaźń i zrobi wszystko dla osoby, na której mu zależy. Mają ekscentryczny temperament, determinację i upór. Przedstawiciele tego znaku są zabawni i ciekawi.

Wodnik znak zodiaku:

Daty: 20 stycznia — 18 lutego

znak zodiaku wodnik

Umiejętności społeczne: Wodnik – znaku zodiaku

Wodnik ceni wolność nawet w życiu rodzinnym. W życiu codziennym często bywa to frustrujące, gdyż trudno znaleźć kompromis pomiędzy obowiązkami rodzinnymi a samotnym życiem. Powoli podejmują decyzję o założeniu rodziny, a ich okres dojrzewania może być pełen wydarzeń.
Jako rodzic nie jest nadopiekuńczy i jest miły dla swoich dzieci. Daje im dużo swobody, ale niestety nie potrafi stawiać granic i narzucać dyscypliny. Wodnik jest bardzo przyjazny. Dzieje się tak dlatego, ponieważ czuje się komfortowo, gdy ludzie są razem.

Żywioł: powietrze
Planeta rządząca: Uran (oraz dodatkowo Saturn i Neptun)
Dzień: czwartek, sobota
Kolor: turkusowy, jasnoniebieski, szary, fioletowy
Idealna zgodność: Wodnik
Dobre dopasowanie: Bliźnięta, Strzelec, Waga
Neutralne: Baran
Nie najlepsze dopasowanie: Byk, Lew, Skorpion, Koziorożec, Ryby
Słabe dopasowanie: Rak, Panna
znak zodiaku wodnik

Kobieta – spod znaku Wodnika


Niezwykła osoba z silnym pragnieniem niezależności, szuka inteligentnego i tolerancyjnego partnera. Tylko przy takiej osobie nie grozi jej nuda i tylko przy takiej osobie nie narzuci jej swojego zdania. Dlatego największe szanse mają u niej mężczyźni z Rakiem, Strzelcem i Wagą. Z drugiej strony mężczyzna, który próbuje ją kontrolować lub ograniczać, nie ma szans na randkowanie z nią na dłuższą metę, nawet jeśli na początku darzy ją silnymi uczuciami. Wodnik nie jest romantyczny. Nie czeka na czarującego księcia. Często jej miłość rodzi się z intelektualnego zauroczenia lub po prostu przyjaźni. Jest jednak osobą bardzo uczciwą, nie związaną zdrowym rozsądkiem, więc jeśli będzie idealnie, otwarcie wyrazi swoje emocje. A jeśli uda jej się zbudować z nim relację, pozostanie mu wierna.

Zwierzęta: orzeł, jeż, dzik, słoń, sowa

Owoce: kiwi, jabłko, suszone daktyle, morele

Kwiaty: kwitnące kaktusy, orchidea, gajowiec żółty, konwalie

Pomyślne dni: 
Niepomyślne dni: 

Mężczyzna : spod znaku Wodnika

Zawsze poszukujący nowych doświadczeń, woli luźne relacje od małżeństwa i często ceni przyjaźń ponad miłość. Jeśli jednak odnajdzie ją np. w postaci kobiety wymagającej intelektualnie i inspirującej, zbuduje harmonijny związek oparty na wierności i wzajemnej tolerancji. Delikatny marzyciel o swobodnym podejściu do życia przyciąga kobiety.

znak zodiaku wodnik
Mocne strony: niezależność, intelektualizm, ambicja, poczucie sprawiedliwości, uczciwość. 

Słabe strony: perfekcjonizm, władczość, upartość, buntowniczość, niecierpliwość, słomiany zapał.
znak zodiaku wodnik

Dziecko : spod znaku Wodnika

Uwielbia czytać i często sięga po książki przygodowe i popularnonaukowe. W szkole określa się go jako „utalentowanego, ale leniwego”, ponieważ lubi się uczyć, ale uczy się tylko tego, co go w danym momencie interesuje. Wybiera kierunki, które pozwalają mu rozwijać zainteresowania, chętniej wybiera przedmioty, które niekoniecznie przyniosą mu później zarobek, ale będą dla niego ciekawym wyzwaniem. Krzyczenie na niego i karanie go nie pomagają, bo wtedy pozostaje jeszcze bardziej uparte. Jeśli chcesz, żeby cię wysłuchało, wystarczy, że wyjaśnisz mu, dlaczego mus zrobić to, o co go prosisz. Dobrze czuje się w gronie rówieśników, ale lubi też bawić się sam.

Szczęśliwe kamienie dla Wodnika: turkus, opal, granat, hematyt, ametyst, rubin, karneol

Szczęśliwe rośliny: czereśnie, grusze, śliwy, pokrzywa, 

Praca Wodnika:

Wodnik ma wiele talentów m.in. może rozwijać się w branży finansowej, ma predyspozycje również jako prezenter, może zarządzać firmą produkcyjną, i być aktywny w sporcie. Odniesie sukces w swojej niezależnej karierze. Wśród słynnych Wodników jest wielu aktorów, piosenkarzy i dziennikarzy, którzy swoją charyzmą przyciągają tłumy. Wodnik ceni ciągły rozwój i dobre samopoczucie ponad satysfakcję finansową, ale ma niesamowitą zdolność do zarabiania pieniędzy.

znak zodiaku wodnik
Znane osoby spod znaku zodiaku Wodnika: Virginia Woolf, Tadeusz Kościuszko, Édouard Manet, Shakira, Czesław Niemen, Cristiano Ronaldo, Jennifer Aniston
Scroll to Top