KOZIOROŻEC znak zodiaku

znak zodiaku koziorożec
znak zodiaku koziorożec

Charakterystyka: Koziorożec – znak zodiaku

To ludzie ambitni, pracowici i zorganizowani. Dla Koziorożca najważniejsza jest praca. Mają wyjątkową zdolność budowania i tworzenia różnorodnych struktur, od małych przedsiębiorstw po duże korporacje o światowym znaczeniu. Koziorożec to bardzo odporny znak zodiaku i ma dobre zdrowie. Z biegiem lat nie starzeje się, ale staje się młodszy, zdobywając doświadczenie życiowe i mądrość. Koziorożce są bardzo zorganizowane. Koziorożec to najbardziej uporządkowany znak zodiaku.

Koziorożec, znany pod łacińską nazwą Capricornus, uwielbia przewidywalność, ustala zasady i żyje według planu. Dzięki temu będzie mógł żyć w spokoju, a jest to bardzo ważne dla Koziorożców, które unikają nieostrożności i spontaniczności. Ludzie tego znaku są zazwyczaj przyziemni, pracowici, ambitni i realiści. Chociaż Koziorożce są introwertykami, są przywiązane do ludzi i podziwiane za humor i spontaniczność. Hojności i prostocie Koziorożca może towarzyszyć pewna melancholia i lekkomyślność. Bywa obrażalski.

Koziorożec znak zodiaku:

Daty: 22 grudnia — 19 stycznia

znak zodiaku koziorożec

Umiejętności społeczne: Koziorożec – znak zodiaku

Osoba spod znaku Koziorożca bez życzliwych ludzi czują się puste i niespełnione. Koziorożce rzadko są singlami i zazwyczaj dążą do szybkiego założenia rodziny, najlepiej wielodzietnej. Niestety, Koziorożcom często brakuje cierpliwości pomimo głębokiej miłości do dzieci. Kochają swoje potomstwo, ale jednocześnie kochają spokój, co może prowadzić do nadmiernej dyscypliny w gospodarstwie domowym. Wśród przyjaciół Koziorożce wydają się wycofane, nieobecne i niedostępne. To nie jest całkowicie poprawne. To raczej fasada, za którą próbują ukryć swój stres i niemożność relaksu. Koziorożce natomiast są bardzo lojalne wobec swoich przyjaciół i chętnie obdarowują ich przysłowiową ostatnią koszulą. Nie oczekują wdzięczności. Koziorożce są tradycjonalistami i do pełnego szczęścia potrzebują rodziny.

Żywioł: Ziemia
Planeta rządząca: Saturn (oraz dodatkowo Mars i Uran)
Dzień: sobota
Kolor: ciemny brązowy, zielony, czarny
Idealne dopasowanie: Koziorożec, Byk, Rak, Panna, Ryby
Neutralne: Skorpion
Nie najlepsze dopasowanie: Lew, Wodnik
Złe dopasowanie: Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec

znak zodiaku koziorożec

Kobieta – spod znaku Koziorożca


Jest szczera i bezpośrednia, więc oszuści nie mają z nią szans. Nie ma wielu przyjaciół, ale Ci co są przy niej zawsze na niej mogą polegać. Otwarcie się na miłość zajmuje koziorożcom dużo czasu. Ale jeśli uda jej się znaleźć odpowiedniego partnera i nawiązać z nim poważny związek, potraktuje to poważnie. Praca jest dla niej bardzo ważna, ale równie ważne jest budowanie rodziny. Jako matka okazuje miłość swoim dzieciom, po prostu się nimi opiekując. Dla partnera jest wsparciem, wierną żoną i namiętną kochanką.

Zwierzęta: wielbłąd, koń, pies, kret

Owoce: ananas, kiwi, owoc pasiflory

Kwiaty: amarant, bluszcz, bratek

Pomyślne dni: 
Niepomyślne dni: 

Mężczyzna : spod znaku Koziorożca

Życie zawodowe jest dla niego bardzo ważne, czasami trudno mu pogodzić je z życiem uczuciowym. W pracy spędza dużo czasu, ale nie naciskaj, bo nie może poświęcić tyle czasu na swoje uczucia, które traktuje tak samo poważnie jak wszystko inne w życiu. . Kobieta potrzebuje dużo cierpliwości i subtelnego traktowania, aby się w nim zakochać. Jeśli jej się to uda, znajdzie w nim wiernego partnera, który całym sercem poświęci się swojej rodzinie. Taki partner będzie starał się być dla niej wszystkim, a ona w zamian będzie go podziwiać i wyrażać ten podziw komplementami, które facet koziorożec uwielbia.

znak zodiaku koziorożec
Mocne strony: odpowiedzialność, mądrość, ambicja, szczodrość, rzetelność, prostoduszność, powaga. 

Słabe strony: bezwzględność, niezręczność, nadmierna oszczędność, bezceremonialność, ponuractwo, samotnictwo, niepewność.  
znak zodiaku koziorożec

Dziecko : spod znaku Koziorożca

Jest bardzo niezależny i poprosi o pomoc tylko wtedy, gdy sam nie będzie w stanie czegoś zrobić. Wygląda fajnie, ale tak naprawdę jest nieśmiały. To utrudnia mu wyrażanie swoich uczuć. Jednak jest szczęśliwy, gdy rodzice go chwalą. Nie jest też łatwo nawiązać kontakt, często trzyma kolegów na dystans i nie jest w centrum imprezy. Będąc w wieku szkolnym, cały czas odrabia zadania domowe i nigdy nie myślał o opuszczeniu klasy. Nie jest dzieckiem chwalipiętą i nie lubi się popisywać, przez co często ma problemy z przekazywaniem swojej wiedzy. Odpowiedzi na zajęciach tylko go dezorientują. Choć jest młody, sprawia wrażenie bardzo poważnego. Woli bawić się sam niż biegać po podwórku z dziećmi. Nie jest typem przytulacza. Nie żąda uścisków i całusów od bliskich.

Szczęśliwe kamienie dla Koziorożca: czarna perła, diament, kwarc dymny, obsydian, rubin, karneol

Szczęśliwe rośliny: osika, olcha, świerk, wiąz, wierzba, lilia tygrysia, pokrzywa, ostrokrzew, orzech włoski

Praca Koziorożca:

Koziorożec ma wielki talent do zarabiania pieniędzy. Nawet od najmłodszych lat! Odpowiedzialny, ambitny i wytrwały, na pierwszym miejscu stawia życie zawodowe. Stawia poprzeczkę wysoko i nie idzie na skróty. Koziorożec pragnie być podziwiany i szanowany. Dzięki temu czuję się bardziej komfortowo w roli szefa niż podwładnego. Świetnie sprawdziłby się zarówno jako przedsiębiorca, jak i jako menadżer w zarządzaniu, finanse nie są mu obce, bankowość, organizacje wojskowe itp.

znak zodiaku koziorożec
Znane osoby spod znaku zodiaku Koziorożca: Elvis Presley, Joanna d’Arc, Simone de Beauvoir, Al Capone, Mel Gibson, Nicolas Cage, Adam Mickiewicz, Humphrey Bogart, Anthony Hopkins
Scroll to Top