WAGA znak zodiaku

znak zodiaku waga
znak zodiaku waga

Charakterystyka: Waga – znak zodiaku

Waga charakteryzuje się idealistycznym podejściem do życia. Waga, znana pod łacińską nazwą „Libra”, wierzy, że w każdym jest dobro i stara się usprawiedliwić nawet najbardziej złe uczynki. Mieni się niczym Altruistyczny i sprawiedliwy sędzia, którym chce zbawić cały świat. Pociesza, pomaga, podnosi na duchu i dodaje skrzydeł. Niemal cała jej działalność skupia się na relacjach, jakie utrzymuje z innymi ludźmi. Mistrzyni niezdecydowania, często przegapia okazje. Wydaje się spokojna, miła i bystra, a w pogoni za wyższymi wartościami potrafi podążać i walczyć, aż do śmierci.

Z drugiej strony jest bardzo towarzyską istotą i popularną wśród otaczających ją osób. Sentymentalna i wrażliwa, sprawia wrażenie oderwanej od rzeczywistości, ale to tylko pozory. Należąca do żywiołu powietrza Waga uwielbia inteligencję. Osoby z tym znakiem chłoną wiedzę i zbierają informacje, aby wyrobić sobie zrównoważoną opinię na każdy temat. Wagi są bardzo uczciwe, szczere i bywają nader skrupulatne. Jednocześnie chęć nadmiernego obiektywizmu i chęć uwzględnienia wszystkich czynników często powoduje, że Waga jest niezdecydowana i trudno jej niejednokrotnie szybko podejmować decyzję. Waga bardzo kocha harmonię i dąży do niej niemal przez całe życie.

Waga znak zodiaku:

Daty: 23 września—22 października

znak zodiaku waga

Umiejętności społeczne: Waga – znaku zodiaku

Wagi nie mogą być szczęśliwe bez ukochanej osoby. Są bardzo towarzyskie i zorientowane na rodzinę, kładąc nacisk na uszczęśliwianie i troskę swoich bliskich. Przekazują to podejście swoim przyjaciołom i tworzą z nimi bardzo głębokie więzi. Wyrozumiali i przyjacielscy ludzie. Wagi lubią spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. Wagi są niekonsekwentnymi rodzicami, mają trudności z wyznaczaniem granic i mają tendencję do szybkiego ustępowania. Choć czasem unika obowiązków domowych, czasem zostawia je partnerowi i dzieciom, to jednak wspiera i zamierza walczyć o swoją rodzinę do ostatniego tchnienia.

Żywioł: powietrze
Planeta rządząca: Wenus (oraz dodatkowo Księżyc i Saturn)
Dzień: piątek
Kolor: niebieski, turkusowy, zielony

Najlepsi partnerzy: Byk, Bliźnięta, Wodnik
Słabi partnerzy: Baran, Rak, Koziorożec
znak zodiaku waga

Kobieta – spod znaku Wagi


Kobieta Waga ma także inną, nieco bardziej problematyczną stronę-jest miłośniczką dobrej jakości przedmiotów co jest postrzegane jak umiłowanie do luksusu. Czasem prowadzi to do przepłacania za dobra materialne. Jej ulubioną rozrywką są zakupy, które bywają nie zawsze przemyślane. Wodnik, Byk lub Koziorożec dobrze znosi często szalone pomysły ponętnej Wagi.

Waga odnosi sukcesy w uwodzeniu mężczyzn, którzy też ją pociągają. Niemal zachwyca się także pokazem swej kobiecości – Waga jest zawsze elegancko ubrana, zadbana i pociągająca. Lubi być podziwiana przez otoczenie i podobać się mężczyznom. Facet, którego wybierze, a On ją pokocha – naprawdę stanie się tym jedynym. Wagi nie zniosą zdrady i innych tego rodzaju kłamstw …

Zwierzęta: sarna, motyl, gołąb, wąż, chrabąszcz, ważka 

Owoce: banany, czereśnie, daktyle, morele, winogrona

Kwiaty: róże, fiołki, stokrotki, gajowiec żółty, konwalie

Pomyślne dni: 
Niepomyślne dni: 

Mężczyzna : spod znaku Wagi

Zawsze dobrze ubrany i elegancki, a jednocześnie dżentelmen pod każdym względem. Szczególnie lubi rozmawiać o sztuce 😉 Lubi spędzać czas w towarzystwie, ma poczucie humoru czym zdobywa sympatię otaczających go osób. Wiele kobiet wdaje się z nim bez trudu w romanse pozamałżeńskie. Jeśli jednak znajdzie kobietę, która będzie go rozumiała i wspierała pod każdym względem, Waga szybko się uspokoi i będzie nienagannym i wiernym partnerem. Co ważne, jest odpowiedzialny finansowo, bo potrzebuje stabilności i bezpieczeństwa, jakie dają pieniądze. Gdy tylko założy rodzinę, stara się ofiarować swoim bliskim wszystko, co najlepsze. W domu, podobnie jak w życiu, Waga lubi porządek. Na szczęście nie uważa, że ​​utrzymanie jest wyłączną odpowiedzialnością jego partnerki.

znak zodiaku waga
Mocne strony: sprawiedliwość, romantyzm, estetyzm, urok, uprzejmość, równowaga, idealizm.

Słabe strony: kłótliwość, kunktatorstwo, sybarytyzm, niezdecydowanie, gadatliwość, próżność. 
znak zodiaku waga

Dziecko : spod znaku Wagi

Ponieważ Waga nie sprawia kłopotów, dla tego opiekunowie ją uwielbiają. Jest także lubiana przez rówieśników, choć bywa, że ich czasem źle traktuje. Kiedy prosi o pomoc rówieśników, dzięki swemu wrodzonemu urokowi osobistemu, nie ma problemu z jej uzyskaniem – od ściągawek do testów z matematyki po przepisywanie prac domowych. Kiedy ma kłopoty, potrafi się z nich wydostać dzięki uroczej i niewinnej mimice 🙂 W domu prawie nigdy nie kłóci się ani nie konfliktuje. Dzieci Wagi są grzeczne, używają słów: proszę, przepraszam, dziękuję- są za to bardzo podziwiane i lubiane przez dorosłych. Niestety, Waga już od najmłodszych lat ma problemy z podejmowaniem decyzji, dlatego rodzice powinni uczyć swoje dzieci szybszego ich podejmowania, ale także odwagi w wyrażaniu swoich opinii.

Szczęśliwe kamienie dla Wagi: różowy koral, agat, szmaragd, perła, szafir, turkus

Szczęśliwe rośliny: cyprys, brzoza, figowiec, jesion, jabłoń

Praca :

Wymarzona praca Wagi? Pisarz, aktor, prawnik – nikt nie potrafi odczytać ludzkich emocji i opisać świata lepiej niż Waga. Niestety jest też ostentacyjna, oczekuje aplauzu publiczności i raczej nie sprawdzi się w roli szefowej i właścicielki dobrze prosperującej firmy. Jest zbyt wrażliwa i przez to też bywa leniwa. W pracy bardziej niż awanse cenimy przyjazną atmosferę.

znak zodiaku waga
Znane osoby spod znaku zodiaku Wagi: John Lennon, 
Brigitte Bardot, 
Alfred Nobel, 
Le Corbusier, 
Kate Winslet, 
Lena Headey, Mohandas Gandhi, Margaret Thatcher.
Scroll to Top