STRZELEC znak zodiaku

znak zodiaku strzelec
znak zodiaku strzelec
znak zodiaku strzelec

Charakterystyka: Strzelec – znak zodiaku

To znak pełny optymizmu i energii. Strzelec ma niespokojnego ducha. Nigdy się nie nudzi i uwielbia rozpoczynać wiele projektów jednocześnie. Niestety jego słomiany zapał utrudnia skompletowanie wszystkiego. Strzelec, który jest zasadniczy i nieuprzejmy, może być postrzegany przez otoczenie jako zarozumiały. Strzelec po prostu nie marnuje czasu na konwenanse. Jest lojalnym przyjacielem, partnerem, rodzicem i najlepszym sąsiadem. Będzie to trwało tak długo, jak zechce, w przeciwnym razie może tupnąć nogą, ale to nie trwa długo.

Niekonsekwencja jest jedną z najważniejszych cech namiętnego Strzelca. Strzelec uwielbia przygody i zmiany. Osoby spod tego znaku uwielbiają podróżować i przyciągają ich nowe miejsca, miasta i kraje. Strzelec zawsze osiąga to, czego chce. Kiedy o czymś pomyślą, zawsze widzą efekt końcowy, więc szybko do tego dochodzą. Strzelec nie może zostać w domu bo lubi bawić się na hałaśliwych imprezach. Strzelce są otwarte na wszystko, co nowe, co poszerza ich horyzonty myślowe. Strzelec nie może żyć w swoich ograniczonych ramach, musi je rozszerzyć. Stara się poznać swoje Wyższe Ja, filozofię i religię.

Strzelec znak zodiaku:

Daty: 22 listopada — 21 grudnia

znak zodiaku strzelec

Umiejętności społeczne: Strzelec – znaku zodiaku

Strzelec ma dobre serce, więc jest wrażliwy na krzywdę innych. Jest chętny i całkowicie bezinteresowny w pomaganiu innym, pragnąc uszczęśliwiać cały świat. Kocha przyrodę, zwierzęta i potrafi się nimi opiekować. Wesoły Strzelec lubi przebywać z innymi ludźmi i ludźmi takimi jak on sam. Jest bardzo towarzyski i zdobywa sympatię otoczenia. Jest spontaniczny, dowcipny, sypie z rękawa anegdotami, potrafi się z siebie śmiać.


Strzelec musi przyznać, że w życiu nigdy nie idzie na skróty. Dwulicowość i obłuda są mu obce. Jest do bólu szczery, nawet wobec najbliższych, co nie zawsze jest przyjemne. Tylko Strzelec potrzebuje czasem trochę rozsądku, gdyż spontaniczność może czasami przerodzić się w lekkomyślność. Poza tym łatwo się nudzi, dlatego cierpliwi muszą być ci, którzy chcą by strzelec się nimi zainteresował.

Żywioł: ogień

Planeta rządząca: Jowisz i Jupiter

Dzień: czwartek

Kolor: ciemnoniebieski, jasnoniebieski, purpurowy

Najlepsi partnerzy: Baran, Bliźnięta, Lew, Koziorożec
Słabi partnerzy: Rak, Panna, Ryby
znak zodiaku strzelec

Kobieta – spod znaku Strzelca


Kobieta Strzelec ma mnóstwo energii, dlatego doskonale łączy pracę z życiem domowym. Nie jest jasne, jak jej się to udaje, ponieważ jest oszołomiona i nie zawsze kończy to, co zaczyna. Jest żądna wrażeń i szuka ich wszędzie. Nie lubi stagnacji i nudy. Wokół niej zawsze są ludzie, którzy cenią jej poczucie humoru i brak konfliktów. Ludzie ją kochają. Zawsze widzi w nich dobro. Jej zdaniem często popełnia błędy, i niestety zdarza się to również w związkach.

Zwierzęta: koń, sowa, słoń, jaskółka, paw

Owoce: jeżyny, ciemne jagody, rodzynki

Kwiaty: gajowiec żółty, konwalie, jaśmin, goździk

Pomyślne dni: 
Niepomyślne dni: 

Mężczyzna : spod znaku Strzelca

W kontaktach z kobietami szybko podejmuje decyzje. Przekonany, że znalazł miłość, potrafi przyznać się do tego tydzień po tym, jak zaczęli się poznawać. Niestety znika z horyzontu, gdy tylko znajdzie nowy obiekt zainteresowania. Największe szanse mają u niego kobiety Barana, Bliźniąt i Wagi. Jest bardzo zmienną osobą. Ogólnie jest optymistą i chce czerpać z życia jak najwięcej. Jest smakoszem i ma także wyczucie stylu. Lubi poznawać ludzi, zwłaszcza kobiety. Największe szanse mają ci, którzy utrzymują swój rytm i go nie ograniczają.

znak zodiaku strzelec
Mocne strony: optymizm, humanitaryzm, uprzejmość, śmiałość, dostojność, rozsądek.

Słabe strony: bezceremonialność, nieostrożność, nieokrzesanie, zmienność, beztroska, niekonsekwencja 
znak zodiaku strzelec

Dziecko : spod znaku Strzelca

Ciekawy wszystkiego Mały Strzelec zadaje tysiące pytań na godzinę. interesuje się wszystkim. Nie tylko ma dobre serce i lubi dzielić się z innymi zabawkami i ciasteczkami, ale jest bardzo popularny wśród dzieci. Po pierwsze dlatego, że potrafi wymyślać świetne gry i zaimponować starszym dzieciom. W czasach szkolnych ma opinię utalentowanego, ale leniwego. Woli czytać zamiast się uczyć. Na szczęście dzieci Strzelców są inteligentne, więc wyróżniają się przynajmniej w swoich ulubionych przedmiotach.

Szczęśliwe kamienie dla Strzelca: sodalit, zielony awenturyn, granat, hematyt, ametyst, rubin, karneol

Szczęśliwe rośliny: brzoza, dąb, jesion, morwa, akacja

Praca Strzelca:

Strzelec jest doskonale zorganizowany, jego szerokie zainteresowania i elokwencja pozwalają mu odnieść sukces w niemal każdej dziedzinie życia. Mógłby być w każdym zespole. Nauczyciele, trenerzy, naukowcy, wynalazcy i ekonomiści to wymarzone kariery aktywistów. To jeden z niewielu znaków zodiaku, który sprawdza się zarówno jako szef, jak i kolega.

znak zodiaku strzelec
Znane osoby spod znaku zodiaku Strzelca: Tina Turner, Jimi Hendrix, Brad Pitt, Gustave Eiffel, Maria Callas, Ludwig van Beethoven, Woody Allen, Mark Twain, Bruce Lee
Scroll to Top