RYBY znak zodiaku

znak zodiaku ryby
znak zodiaku ryby

Charakterystyka: Ryby – znak zodiaku

Pomimo swojego talentu Ryby na ogół mają niską samoocenę, przez co są zazdrosne o osiągnięcia innych oraz status w sferze społecznej i materialnej. W przypadku osób o bezbronnej i naturze poczucie bezpieczeństwa jest warunkiem koniecznym do spokojnego życia, jednak warunek ten rzadko jest osiągany. Ryby, to zmienny znak zodiaku należący do trygonu wody, nic więc dziwnego, że wymaga z jednej strony symbiotycznych relacji, a z drugiej wolności i niezależności. Są empatyczne, ale potrafią też być samolubne. Ryby są ambitne, zorganizowane i pracowite, ale w roli szefa mogą być tyranami. Ryby są oznaką nadwrażliwości.

Często starają się robić to, co do nich należy, ale nigdy nie mogą powiedzieć, że mają silną wolę. Przedstawiciele tego znaku są w dużym stopniu zależni od sytuacji. Ponieważ nie są wojownikami, trudno im samodzielnie podejmować decyzje. Ryby to senny znak zodiaku. Ten znak zodiaku znajduje się na końcu zodiaku, więc ma doświadczenie wszystkich innych zodiaków i jest najmądrzejszy. Ryby są bardzo wrażliwe na innych. Potrafią wczuć się w smutek innych i czują to cały czas.

Ryby znak zodiaku:

Daty: 19 luty – 20 marca

znak zodiaku ryby

Umiejętności społeczne: Ryby – znaku zodiaku

Ryby to prawdopodobnie znak zodiaku najbardziej wrażliwy na potrzeby rodziny. Spontanicznie wyczuwają stan emocjonalny innych. Bardzo troszczą się o swoje dzieci i nie lubią dręczyć ich nadmierną dyscypliną. Jednak ich wahania nastroju często mogą powodować konflikty w rodzinie. Jako ludzie empatyczni mają tendencję do brania na swoje barki swoich problemów. Są przyjaciółmi, absolutnie lojalnymi, oddanymi i entuzjastycznie nastawionymi do spraw bliskich osób. Jednak tym niezaprzeczalnie szlachetnym cechom często towarzyszy naiwność i łatwowierność. Zranione i oszukane przez fałszywych przyjaciół i nieżyczliwych ludzi Ryby długo będą pamiętać niesprawiedliwe traktowanie, jakie ich spotkało. Stają się podejrzliwi i nieufni wobec nowych ludzi i mają trudności z otwarciem się na nowe znajomości. Osoba, która kiedyś prowadziła intensywne życie towarzyskie, zamienia się w osobę unikającą ludzi i skupiającą się wyłącznie na sobie i swoim wnętrzu.

Żywioł: woda
Planeta rządząca: Neptun (oraz dodatkowo Jowisz i Mars)
Dzień: środa
Kolor: granatowy, szarozielony
Idealny partner: Rak
Dobre dopasowanie: Skorpion, Panna, Koziorożec
Neutralne: Strzelec
Nie najlepsze dopasowanie: Ryby, Bliźnięta, Wodnik, Baran
Słabe dopasowanie: Lew
znak zodiaku ryby

Kobieta – spod znaku Ryby


Kobieta Ryby jest osobą zorientowaną na rodzinę, dobrą matką, partnerką i gospodynią domową, ale pragnie być podziwiana za swoje oddanie tym, których kocha. Tylko wtedy będzie wiedziała, że ​​jej działania mają sens i utwierdzą jej wartość. Ponadto czasami potrafi być irytujący, ponieważ nieustannie żąda od swojego partnera uczuć i dowodów miłości. Cierpi, gdy to, co uważała za przyjaźń na całe życie i bezgraniczną miłość, okazało się nic nie warte. Na szczęście nie zdarza się to często, ponieważ Ryby są uprzejmymi i przyjaznymi ludźmi, więc inni mogą cieszyć się dużym szacunkiem. Ma wrażliwą osobowość i czasami potrafi być nadmiernie emocjonalna. Lubi zanurzać się w fantastyczne światy, marząc o wielkich czynach i wielkich emocjach. Za bardzo idealizuje innych, co często jest przyczyną jej problemów, zwłaszcza na poziomie emocjonalnym.

Zwierzęta: ssaki wodne, ryby, meduzy, krokodyle, mewy

Owoce: melon, agrest, 

Kwiaty: mniszek pospolity, konwalie, niezapominajki

Pomyślne dni: 
Niepomyślne dni: 

Mężczyzna : spod znaku Ryby

Najlepsza partnerka dla niego to kobieta, która zainteresuje go na tyle, że nie będzie szukał kolejnego akwarium. A jednocześnie wystarczająco silna psychicznie, aby wytrzymać wahania nastroju. Ponadto mężczyźni Ryby są podatni na wyobraźnię, pewne siebie i silne kobiety. Jest przyjacielski i sympatyczny, ale czasami potrafi być bardzo zimny. Wynika to z jego nieśmiałości. Dążenie do ideałów często prowadzi do niestabilności. Poczucie humoru ratuje go z trudnych sytuacji.

znak zodiaku ryby
Mocne strony: empatia, lojalność, tolerancja, wyobraźnia, kreatywność, ambicja, intuicja.

Słabe strony: egoizm, nieustępliwość, pamiętliwość, przewrażliwienie, zazdrość, zawiść. 
znak zodiaku ryby

Dziecko : spod znaku Ryby

Lubi światy fantasy, ale tylko pozytywne postacie z tych światów. Nie jest najodważniejszym dzieckiem, więc przeraża przerażające smoki i okrutnych czarodziejów tak samo jak nieznane sytuacje, z którymi musi sobie poradzić w prawdziwym świecie. Dzieci spod tego znaku to marzyciele, którzy nie wpadają w zbyt duże kłopoty. Wystarczy, że pocałujesz go na dobranoc i poprosisz, aby posłuchał ulubionych bajek, a całą noc będzie spokojnie spał.

Szczęśliwe kamienie dla Ryby: koral, turkus, perłą, granat, hematyt, ametyst, rubin, karneol

Szczęśliwe rośliny: lilia tygrysia, pokrzywa, ostrokrzew, orzech włoski

Praca :

Łącząc intuicję i wrażliwość z wnikliwym postrzeganiem świata, Ryby można spotkać wszędzie tam, gdzie skupiają się ludzie. W tych zawodach powołanie mogą znaleźć psychologowie, terapeuci i lekarze. Obdarzone elokwentnymi umiejętnościami Ryby świetnie potrafią wyjaśniać świat, co pozwala im odnosić sukcesy w sztuce.

znak zodiaku ryby
Znane osoby spod znaku zodiaku Byka: Andrzej Wajda, Rihanna, Sharon Stone, Kurt Cobain, Bruce Willis, Sandro Botticelli, Fryderyk Chopin, Justin Bieber, Daniel Craig
Scroll to Top