LEW znak zodiaku

znak zodiaku lew
znak zodiaku lew

Charakterystyka: Lew – znak zodiaku

Uwaga bliskich i przyjaciół jest dla Lwa bardzo ważna. Lwy kochają tak bardzo, że są w stanie poświęcić wszystko, co mają, dla swoich bliskich. Muszą błyszczeć i otrzymać koronę sukcesu. Uwielbiają rządzić i przewodzić. Chociaż Lew jest samolubny, może być hojny, gdy zostanie pochwalony podczas przemówienia. Jak przystało na prawdziwego Króla, pewnego siebie i ambitnego, Lew lubi być w centrum uwagi. I najczęściej tak się dzieje.

Przekonuje swoją charyzmą, niezwykłą energią, poczuciem humoru i radością życia. Silny charakter lwa może być trudny dla środowiska, ponieważ musi całkowicie podążać za swoją wizją. Z drugiej strony Lwy są przyjazne, lojalne i bardzo opiekuńcze. Potrafi walczyć o stado i nie boi się sięgać po ekstremalne środki. Chętnie uczestniczy w różnych projektach i źle reaguje na niepowodzenia, które podważają jego poczucie własnej wartości. Zranienie dumy to najgorsza rzecz, jaką może zrobić lew. Życie Lwa nie byłoby łatwe, gdyby ktoś niechcący podważył zaufanie, jakim go obdarza. Słabości ludzi tego znaku obejmują próżność, dumę i dominację.

Lew znak zodiaku:

Daty: 23 lipca — 23 sierpnia

znak zodiaku lew

Umiejętności społeczne: Lew – znaku zodiaku

Lwy cenią ciepłą, rodzinną atmosferę, w której czują się komfortowo i bezpiecznie. Jednak ich silny charakter i trudność w wyrzeczeniu się swoich praw i oczekiwań mogą być przyczyną konfliktów w rodzinie. Jeśli więc pokłócisz się ze swoim Lwem i problem nasili się, musisz być dla niego miły, aby konflikt nie eskalował. Lwy są bardzo lojalnymi i oddanymi przyjaciółmi, ale potrzebują czasu, aby przekonać się, czy ktoś, z kim mogą się przyjaźnić, jest tym właściwym.

Żywioł: ogień
Planeta rządząca: Słońce (oraz dodatkowo Saturn, Jowisz i Pluton)
Dzień: niedziela
Kolor: czerwony, biały
Pora roku: wiosna

Idealny partner: Waga
Dobre dopasowanie: Baran, Strzelec, Bliźnięta
Neutralne: Lew
Nie najlepsze dopasowanie: Panna, Rak, Ryby
Słabe dopasowanie: Koziorożec
znak zodiaku lew

Kobieta – spod znaku Lwa


Kobieta Lew zna swoją wartość i pragnie błyszczeć na każdym kroku. Oczekuje, że będzie podziwiany zarówno w domu, jak i w pracy. Zwykle miała burzliwą karierę, a praca jest dla niej pełną wyzwań przygodą. Ma wyczucie stylu, ale potrafi też być ostentacyjna. Zakochana kobieta Lew szuka fajerwerków. Chce być jedyną i najważniejszą rzeczą dla swojego partnera. Ma tendencję do dominacji i dominacji nawet w związkach z płcią przeciwną. Jako matka Lew nie widzi świata poza swoimi dziećmi. Oddana i opiekuńcza, potrafi chronić interesy swoich dzieci jak lwica.

Zwierzęta: koty, lwy, pantery rysie

Owoce: jabłko, winogrona

Kwiaty: słonecznik, jaskółcze ziele, nagietek, róża

Pomyślne dni: 
Niepomyślne dni: 

Mężczyzna : spod znaku Lwa

Mężczyźni Lwy są mistrzami uwodzenia. Wiedzą, że robią duże wrażenie na kobietach. Bardzo często zmieniają obiekty uczuć. Ale gdy ktoś zdobędzie jego serce i rzeczywiście się zakocha, nie widzi już świata, poza tą jedyną. Stają się bardzo wrażliwi i współczujący. Robią wszystko, co w ich mocy, aby czuła się komfortowo. Rozpieszczają ją, obsypują komplementami i prezentami. Ale w zamian oczekują uwielbienia i stuprocentowego oddania.

znak zodiaku lew
Mocne strony: , siła, filantropia, serdeczność, opiekuńczość, lojalność

Słabe strony: Arogancja, samozadowolenie, próżność, apodyktyczność, libertynizm, pycha
znak zodiaku lew

Dziecko : spod znaku Lwa

Dziecko Lew lubi wszystko, co modne i markowe. Lwy są dumne, ambitne i wytrwałe w dążeniu do celów. W szkole wyróżnia się z niektórych przedmiotów i dobrze radzi sobie na konkursach, ale w innych ledwo może przechodzić z klasy do klasy i jednocześnie kłóci się z nauczycielami. Młode lwy chcą szybko dorosnąć, dlatego należy je chronić przed bzdurami. W dzieciństwie chęć bycia niezależnym może im zaszkodzić. Nastolatki mogą wpaść w kłopoty z powodu prowadzenia pojazdu bez prawa jazdy i przedwczesnego porodu…

Szczęśliwe kamienie dla Barana: bursztyn, granat, diament, rubin, karneol

Szczęśliwe rośliny: laurowiec, drzewa oliwne, palma, orzech, cytrynowiec

Praca Lwa:

Kto poznał Lwy to wie, że lubią żyć w luksusie i frywolnie wydawać pieniądze. Z drugiej strony ambicja, upór, dyscyplina i kreatywność pozwalają mu osiągać sukcesy zawodowe na wysokich stanowiskach. Pewny siebie, inteligentny i odważny Lew ma wszelkie zadatki na karierę w niemal każdej dziedzinie. Tak czy inaczej, jego charyzma ułatwia mu odniesienie sukcesu publicznego jako aktor, piosenkarz, polityk i dziennikarz. Wśród znanych aktorów, piosenkarzy, polityków i dziennikarzy nie brakuje astrologicznych Lwów. Skoncentrowani i skuteczni Lwy są gigantami pracy, ale są też optymistami, którzy potrafią zmotywować innych do pracy. Jest surowy, ale jest dobrym szefem.

znak zodiaku lew
Znane osoby spod znaku zodiaku Lwa: Napoleon Bonaparte,
Benito Mussolini,
Witold Gombrowicz, 
Bill Clinton,
Madonna,
Aleksander Dumas, 
Stefan Wyszyński,
Charlize Theron, 
Natasza Urbańska, 
Hilary Swank, 
Audrey Tautou, 
Paweł Wilczak,
Whitney Houston, 
Antonio Banderas,
Scroll to Top